„TAKIE CUDA SIĘ ZDARZAJĄ” Z NAGRODĄ WE FRANCJI

Ostatnia animacja Barbary Rupik wyjechała z PIAFF – Paris International Animation Film Festival z unikatową nagrodą The Prize of Strangeness.

PIAFF – Paris International Animation Film Festival to coroczne wydarzenie poświęcone animacji filmowej, odbywające się w Paryżu. Festiwal stanowi platformę prezentacji najnowszych i najbardziej innowacyjnych dzieł w dziedzinie animacji, przyciągając twórców, animatorów, reżyserów i miłośników sztuki z całego świata. PIAFF ma bardzo bogaty program, obejmujący krótkometrażowe i pełnometrażowe filmy animowane, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Festiwal promuje różnorodność prezentując zarówno tradycyjne, jak i eksperymentalne podejścia do sztuki animacji.

Jednym z prezentowanych na festiwalu filmów były „Takie cuda się zdarzająBarbary Rupik. Animacja zwróciła uwagę jurorów, którzy postanowili przyznać jej nagrodę o intrygującej nazwie The Prize of Strangeness.

Pewnego dnia, wszystkie figury w okolicy ożywają. Wychodzą z przydrożnych kapliczek, opuszczają postumenty i nieśpiesznie ruszają przed siebie, wszystkie w tym samym kierunku. Nie zatrzymują się nawet na chwilę. Ludzie z rosnącym niepokojem obserwują to zjawisko. Nikt z nich nie wie, dlaczego figury odchodzą i dokąd zmierzają. Tylko mała dziewczynka, o ciele bez kości, zachwyca się pochodem niezwykłych postaci. Bez mięśni idą, choć iść nie powinny. Jakie to dziwne!

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.