STUDIO MUNKA SFP CZEKA NA PROJEKTY DOKUMENTÓW I ANIMACJI

Studio Munka SFP otwiera nabór do dwóch swoich flagowych programów – Pierwszy Dokument i Młoda Animacja. Każdy z nich to szansa dla młodych filmowców na profesjonalny debiut. Projekty mogą zgłaszać twórcy, którzy nie ukończyli 40 roku życia. Na Wasze wnioski czekamy do końca lutego 2024 roku.

Działające w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 15 lat Studio Munka jest producentem krótkometrażowych i pełnometrażowych debiutów. Programy Studia Munka skierowane są do studentów oraz absolwentów szkół filmowych, chociaż regulamin nie wyklucza też udziału osób, które – mimo braku formalnego wykształcenia filmowego – mają doświadczenie reżyserskie.

Program Pierwszy Dokument umożliwić ma z kolei realizację filmów o długości między 15 a 30 minut. W naborze na rok 2024, podobnie jak w roku ubiegłym, preferowane będą projekty dotykające bieżących problemów i zjawisk społecznych. Termin naboru: 29 lutego 2024.

Program Młoda Animacja zakłada realizację krótkich form animowanych w dowolnej technice, o długości 5-10 minut. Termin naboru: 29 lutego 2024.

Młodzi twórcy realizujący w profesjonalnych warunkach swój pierwszy film mogą liczyć na opiekę artystyczną, wsparcie produkcyjne, dystrybucję festiwalową i promocję.

Oba programy Studia Munka SFP finansowane są ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Tylko w 2023 roku krótkometrażowe produkcje Studia Munka SFP tryumfowały na międzynarodowych festiwalach IDFA w Amsterdamie i DocAviv w Tel Awiwie oraz na Krakowskim Festiwalu Filmowym i Warszawskim Festiwalu Filmowym, a także kilkudziesięciu innych wydarzeniach filmowych w Polsce i na świecie, uzyskując wiele prestiżowych nagród, w tym możliwość ubiegania się o nominacje do Oscarów.

Szczegółowe informacje dotyczące naborów oraz regulaminy i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.studiomunka.pl w zakładce Zgłoś Projekt.

UWAGA!: Nabory do programów fabularnych Trzydzieści Minut oraz Sześćdziesiąt Minut zostaną ogłoszone w pierwszym kwartale 2024 roku.

Informacja prasowa