POLSKI FOKUS NA HISZPAŃSKIM FESTIWALU

Trwa właśnie Aguilar Film Festival. W programie znajdziemy polski fokus oraz trzy konkursowe pokazy polskich animacji krótkometrażowych.

Aguilar Film Festival to odbywające się od 1988 roku jedno z najstarszych i najbardziej renomowanych wydarzeń poświęconych filmom krótkometrażowym w Hiszpanii. Od tamtego czasu przez wydarzenie przewinęło się wiele pokoleń hiszpańskich i międzynarodowych filmowców, a także wielu gości i zaangażowana publiczność spragniona świetnych filmów z całego świata.

W programie wydarzenia znalazł się 4-godzinny program znakomitych, nagradzanych polskich shortów, które będzie można zobaczyć w kilku blokach. Przegląd obejmuje prawie 20 tytułów z ostatnich lat. Z całością Foco Polonia można zapoznać się tutaj. Jego kuratorką jest Marta Świętek z Krakowskiej Fundacji Filmowej, którą zaproszono na festiwal także w charakterze jurorki jednej z sekcji konkursowych festiwalu, De Campo.

Poza planowanym przeglądem, w części konkursowej będzie można zobaczyć aż trzy polskie animacje krótkometrażowe. O nagrody na festiwalu ubiegać się będą „Smell of the ground” Oliwii Rosy, Most” Izumi Yoshida i „Szczypigłówki” Katarzyny Miechowicz.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.