„KRAB” WYGRYWA W BELGII

Animacja Piotra Chmielewskiego z kolejną nagrodą. Tym razem produkcja została uznana przez międzynarodowe jury najlepszą krótkometrażową produkcją Youth Film Festival Antwerp.

Youth Film Festival Antwerp to odbywające się co roku wydarzenie, które skupia młodych widzów i twórców filmowych z całego świata. Festiwal oferuje przestrzeń do prezentacji ich talentów oraz wymiany doświadczeń. To inspirujące święto kina młodzieżowego, które promuje kreatywność i wyrazistość wśród początkujących filmowców.

W tym roku w kategorii krótkometrażowej międzynarodowe jury postanowiło nagrodzić „Kraba” Piotra Chmielewskiego.

Film jest próbą przyjęcia perspektywy kraba i odkrycia światów, w których żyje poprzez jego oczy i uszy. Zwierzęta są niemymi świadkami naszej historii; towarzyszyły nam podczas największych porażek i sukcesów w naszej historii. Ścieżka ich życia jest równoległa do naszej – zjadamy je, używamy ich jako narzędzia, a czasem po prostu ich nie zauważamy. Lecz co się stanie, gdy postaramy się przyjąć ich perspektywę? Jak wydarzenia, które wszyscy znamy z lekcji historii wyglądają widziane oczami zwierząt?  

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.