OSTATNI TYDZIEŃ NABORU POLSKICH FILMÓW NA 64. KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY

Jeszcze tylko do 15 lutego można zgłaszać polskie produkcje na tegoroczną edycję Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Organizatorzy i selekcjonerzy czekają na filmy krótkometrażowe i dokumentalne. Najlepsze tytuły festiwalowa publiczność zobaczy na przełomie maja i czerwca w krakowskich kinach i online w całej Polsce.

Selekcjonerzy czekają na polskie filmy dokumentalne (bez ograniczeń czasowych) i krótkometrażowe (do 30 minut). Produkcje można zgłosić bezpośrednio do konkursu polskiego, dopiero spośród tych tytułów wybierane są filmy do konkursów międzynarodowych oraz sekcji pozakonkursowych.

Do festiwalowego programu zaproszonych zostanie około 200 tytułów. Wyłonione filmy zostaną zaprezentowane w kilkunastu cyklach tematycznych oraz w 3 konkursach międzynarodowych: dokumentalnym, krótkometrażowym, konkursie dokumentów muzycznych DocFilmMusic oraz w konkursie polskim, który jest najważniejszą w Polsce prezentacją najnowszych filmów polskich. Jak co roku, wszystkie konkursowe filmy będą prezentowane w Polsce po raz pierwszy, a wiele z nich na Krakowskim Festiwalu Filmowym będzie miało swoje światowe i międzynarodowe premiery. 

Zgłoś swój film!

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara® w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

64. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w kinach od 26 maja do 2 czerwca 2024 roku oraz online na KFF VOD od 31 maja do 16 czerwca 2024 roku.

Informacja prasowa