„MAGDA” Z NAGRODĄ W HISZPANII

Film Adeli Kaczmarek został uznany najlepszą krótkometrażową animacją Pirineos Mountain Film Festival.

Pirineos Mountain Film Festival to coroczne wydarzenie poświęcone filmom górskim, odbywające się w malowniczych okolicznościach przyrody, w pobliżu Pirenejów. Festiwal gromadzi pasjonatów filmów o tematyce górskiej oraz miłośników przygód na świeżym powietrzu. Podczas festiwalu prezentowane są zarówno nowe produkcje, jak i klasyki gatunku, inspirujące widzów do odkrywania piękna i wyzwań górskiego świata.

Jedną z nowych produkcji, którą można było zobaczyć na festiwalu była polska animacja „Magda” Adeli Kaczmarek. Produkcja zachwyciła jury i wygrała w swojej kategorii.

Podhale, Polska, Zima 1939 roku. Magda (15 lat) jest doskonałą narciarką. Dołącza do polskiego ruchu oporu i pomaga przemycać dokumenty i uciekinierów przez góry do Słowacji. Pewnego dnia dowiaduje się, że grupie 23 pilotów pilnie potrzebne jest przekroczenie granicy, ponieważ Gestapo jest im na tropie. Wymyśla ryzykowny plan, aby zwabić nazistów w swoją stronę, pozwalając pilotom przejść niezauważonym. Niestety, niemieccy żołnierze są również doświadczonymi narciarzami, potrafiącymi strzelać i przeładowywać broń podczas jazdy na pełną prędkość. Magda musi zaryzykować, wyruszając w głąb lasu, ścigając się po śniegu.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na jego stronie internetowej.