„DEER BOY” Z KOLEJNYMI NAGRODAMI

Miniony weekend okazał się szczęśliwy dla filmu „Deer Boy” Katarzyny Gondek. Film otrzymał aż dwie nagrody: na SITGES Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya oraz na SediciCorto Film Festival.

13 października odbyło się rozdanie nagród włoskiego festiwalu SediciCorto. Jury konkursu międzynarodowego dla filmów dokumentalnych i krótkometrażowych zdecydowało się przyznać Gran Prix Luminor filmowi „Deer Boy” Katarzyny Gondek.

W ten weekend odbyło się także wręczenie nagród nagród  SITGES Festival Internacional de Cinema Fantàstic de Catalunya. Fabuła Katarzyny Gondek zdobyła tam nagrodę Noves Visions dla najlepszego filmu krótkometrażowego.

Deer Boy” to krótka historia o dziwnym splocie miłości i nienawiści. Jej początek stanowią narodziny syna pewnego myśliwego (Janusz Chabior). Chłopiec rodzi się z małymi guzkami, które z czasem zamieniają się w rozłożyste poroże, upodabniające dziecko do jelenia. Opowiedziana bez słów, surrealistyczna oraz przewrotna wizja świata, w którym „każdy człowiek zabija to, co kocha” jest także sugestywną wypowiedzią na temat myślistwa i relacji człowieka oraz środowiska naturalnego.