POLSKIE FILMY W TURCJI

Od 25 do 28 października w Stambule odbędzie się przegląd polskich filmów w programie „Poland Now”, w programie znajdą się nie tylko fabuły, ale też dokumenty i filmy krótkometrażowe.

Istanbul Modern Cinema w październiku zaprezentuje najnowsze dzieła polskiej kinematografii. Oprócz nagradzanych na świecie filmów fabularnych w programie znalazł się też dokument „Książę i dybuk” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, który otrzymał nagrodę Best Documentary Award na Venice Film Festival.

W ramach „Poland Now” pokazany zostanie pokazy blok polskich filmów krótkometrażowych. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć „Najpiękniejsze fajerwerki ever” Aleksandry Terpińskiej, „Więzi” Zofii Kowalewskiej, „Figury niemożliwe i inne historie II” Marty Pajek, „Ciało obce” Marty Magnuskiej oraz „Poloneza” Agnieszki Elbanowskiej.

Więcej o „Poland Now” można przeczytać na stronie muzeum Istanbul Modern, w którym odbędą się pokazy.

W tym miesiącu w Turcji pokazany zostanie także film „Idea jest najważniejsza - architektoniczne pasje Andrzeja Wajdy” Jacka Lenczowskiej. Dokument będzie można zobaczyć w konkursie İstanbul International Architecture and Urban Films Festival.