POLSKIE ANIMACJE NA FESTIWALU BANJALUKA

W programie tegorocznego Banjaluka International Animation Festival znalazło się 10 polskich filmów. Aż połowa z nich będzie ubiegać się o nagrody w tamtejszym konkursie.

Pod koniec miesiąca odbędzie się kolejna edycja jednego z najważniejszych i najstarszych festiwali animacji w Europie. Banjaluka International Animation Festival powstał  na kanwie odbywającego się od 1971 roku w ówczesnej Jugosławii festiwalu The May Festival of Animated Film. W programie obecnego festiwalu oprócz sekcji konkursowej można znaleźć liczne retrospektywy, pokazy towarzyszące oraz warsztaty skierowane do profesjonalistów i amatorów.

Do tegorocznego konkursu  zaproszono pięć polskich produkcji: „Nowy dzień” Katarzyny Pieróg, „Na Zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej, „Colaholic” Marcina Podolca, „REM” Artura Hanaja i „Kwadraturę koła” Karoliny Specht.  W programie panoramy również znalazło się miejsce dla naszych filmów. Widzowie festiwalu będą mogli tam zobaczyć animacje „Mrówka wychodzi za mążMichała Poniedzielskiego, „Bernard” Anny Oparkowskiej, „Sklep z rybami” Marii Kulpy, „III” Marty Pajek oraz film „Inny” Marty Magnuskiej.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć tutaj.