LESS IS MORE!

Rusza nabór projektów na II edycję LIM! Czy zmagania o obniżenie kosztów produkcji filmowej mogą stymulować kreatywność, zmienić podejście do kręcenia filmów? A gdyby ktoś wskazał Ci, jak budować niskobudżetowy projekt jeszcze przed napisaniem scenariusza? A może istnieją narzędzia, które pozwalają stymulować kreatywność na tym polu? Jeżeli myślisz o własnej, niskobudżetowej fabule, LIM jest dla Ciebie!

Zapraszamy do udziału w II edycji projektu Less Is More współorganizowanego przez naszego wieloletniego partnera – Krakowskie Biuro Festiwalowe. LIM powstał z myślą o twórcach początkujących w świecie pełnometrażowych filmów fabularnych.
 
Less Is More oferuje twórcom filmowym pomoc w odnalezieniu własnej ścieżki wiodącej do wyprodukowania niskobudżetowego filmu fabularnego. Osiąga to poprzez trzy warsztaty odbywające się między marcem a październikiem 2018 r. w trzech krajach (Francji, Rumunii i w Polsce). Pomiędzy warsztatami odbywają się sesje online zapewniające regularną opiekę. Oprócz opracowania rzeczywistego scenariusza projekt obejmuje spotkania z potencjalnymi producentami lub współproducentami, jak również z partnerami finansowymi.
 
Pierwszy rok funkcjonowania LIM przyniósł 16 projektów z 15 krajów i udowodnił jak niewiarygodnie dużą wartość dodaną daje połączenie sił w celu uzyskania maksymalnej mocy narracji w służbie swobody twórczej.
 
Kto może się zgłosić?
- reżyserzy / scenarzyści, którzy ukończyli filmy krótkometrażowe, dokumentalne lub są po debiucie fabularnym,
- artyści zainteresowani produkcją filmową związani z teatrem lub sztukami wizualnymi.
 
Więcej szczegółowych informacji dotyczących aplikacji do programu można znaleźć na lim-lessismore.eu.
 
Projekty można zgłaszać do 30 października  2017 r.