KONKURS DLA DZIECI NA "ANIMUJĘ MOJE MIASTO"

ANIMUJĘ MOJE MIASTO 2017 będzie już 3 edycją wydarzenia, które organizowane jest w ramach Międzynarodowego Dnia Animacji, w tym roku obchodzonego po raz 16.

Animuję moje miasto odbędzie się  w dniach od 27 - 29 października w Nowym Targu w Miejskim Ośrodku Kultury. Jest to wydarzenie kulturalne, które od trzech lat gromadzi zarówno dzieci jak i dorosłych.  Celem obchodów jest ukazanie zakresu i osiągnięć animacji, która otacza nas z każdej strony. Wydarzenie organizowane jest przez Studio Filmowe Effata Anima z Nowego Targu.

W ubiegłych latach  w Nowym Targu zaprezentowano animacje twórców z całego świata, m.in. z Australii, Portugalii, Grecji, Izraela, Niemiec i Brazylii. Również w tym roku nasi widzowie będą mieli możliwość, by zapoznać się z międzynarodowym programem animacji krótkometrażowych. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne oraz filmowe, prowadzone przez Studio Filmowe Effata Anima, pod tytułem „Animacja narodziła się przed naszą erą”. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Piotr Nawrocki, konstruktor lalek do filmów animowanych, który opowie o tym, jak wygląda animowane życie jego bohaterów.

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 5 do 15 lat do wzięcia udziału w konkursie. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kreatywnej, pomysłowej i kolorowej pracy plastycznej w formie plakatu wydarzenia ANIMUJĘ MOJE MIASTO, organizowanego w ramach obchodów 16 Międzynarodowego Dnia Animacji. Prace wykonane dowolną techniką w formacie A3 (30 x 42 cm), o orientacji pionowej  można nadsyłać do 20 października. Każda praca powinna zawierać hasło: „ANIMUJĘ MOJE MIASTO”. Finał konkursu odbędzie się 28 października, o godzinie 11:00 w Miejskim Ośrodku Kultury. W ramach festiwalu Animuję Moje Miasto odbędzie się wystawa i wernisaż prac plastycznych zgłoszonych do konkursu.
 

Więcej informacji można uzyskać na stronie