„POLONEZ” NA SHORTLIŚCIE CINEMA EYE HONORS

Dziś podczas Camden International Film Festival ogłoszono tytuły filmów, które znalazły się na shortliście Cinema Eye Honors. Wśród filmów z szansą na nominację znalazł się „Polonez” Agnieszki Elbanowskiej.

"Polonez” Agnieszki Elbanowskiej trafił na listę dziesięciu filmów dokumentalnych, które mają szansę na nominację do nagród Cinema Eye Honors w kategorii Outstanding Achievement in Nonfiction Short Filmmaking. Shortlista została ogłoszona na Camden International Film Festival, gdzie również pokazywany jest „Polonez”.

O tym, które filmy z shortlisty uzyskają nominację do nagrody dowiemy się w listopadzie podczas SFFILM Doc Stories w San Francisco, a ceremonia, a rozdania nagród odbędzie się w styczniu 2018 roku w Nowym Jorku.

Nagrody Cinema Eye Honors przynawane są najlepszym filmom dokumentalnym od 2008 roku. Aby film mógł zostać nominowany do nagrody musi być pokazywany na którymś z poniższych festiwali filmowych: Sundance, Berlin, True/False, SXSW, Full Frame, Tribeca, Hot Docs, Cannes, Silverdocs, Los Angeles, Toronto, Sheffield oraz IDFA. Kandydatów do nagród Cinema Eye Honors wybierają przedstawiciele dużych festiwali filmów dokumentalnych, a zwycięzców każdego roku wybiera ok. 200 przedstawicieli branży dokumentalnej zaproszonych do głosowania przez Cinema Eye. 

Pełna shortlista znajduje się tutaj.