ZRÓB FILM DLA POLIN MUSEUM

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN ogłasza międzynarodowy konkurs na filmy krótkometrażowe opowiadające o społecznościach żydowskich rozproszonych po świecie i mających korzenie na historycznych ziemiach polskich.

Czternaście finałowych prac na temat społeczności żydowskich żyjących obecnie w Ameryce Południowej, Ameryce Północnej, Australii, Europie, Izraelu, Polsce oraz Republice Południowej Afryki zostanie włączonych do ostatniej galerii multimedialnej wystawy stałej Muzeum POLIN prezentującej tysiącletnią historię polskich Żydów.

Prace w formie wideo powinny skupiać się na związkach wyżej wspomnianych społeczności z ich polsko-żydowskim dziedzictwem. Projekty mogą opowiadać historie osób indywidualnych, rodzin, organizacji, społeczności, wspólnot, wydarzeń lub przedmiotów o szczególnym znaczeniu.

Filmy o długości maksymalnie do 5 minut można zgłaszać w dowolnej formie: wywiad, film dokumentalny, materiał archiwalny, film domowy, animacja, materiały z pogranicza sztuki video lub inne.

Finalistów wybierze międzynarodowe jury.

Zgłoszenia (logline, synopsis, i treatment) do 31 sierpnia 2019.

Ogłoszenie wyników konkursu w październiku 2019.

Każdy z czternastu finalistów otrzyma nagrodę wartości do 56.000 PLN (około $15.000) na realizację filmu. Ostateczna kwota jest uzależniona od budżetu zgłoszonego projektu.

Kontakt: filmcall@polin.pl