„III” Z NAGRODĄ W BRUKSELI

Animacja Marty Pajek otrzymała nagrodę dziennikarzy dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Festiwalu Filmów Animowanych ANIMA w Brukseli.

Festiwal Filmów Animowanych ANIMA to jedno z najważniejszych europejskich wydarzeń poświęconych animacji. W programie znajdują się sekcje konkursowe, retrospektywy, wystawy, lekcje edukacyjne dla dzieci. Częścią festiwalu jest także wydarzenie FUTURANIMA dla profesjonalistów z branży.

W tegorocznym programie znalazło się sporo polskich produkcji. Filmem otwarcia był pełnometrażowy „Jeszcze dzień życia” w reżyserii Damiana Nenowa i Raula de la Fuente. O nagrody w konkursie studenckim ubiegały się cztery polskie animacje krótkometrażowe: „Nie masz dystansu” Kariny Paciorkowskiej, „Kwadratura koła” Karoliny Specht, „Tango Tęsknot”  Marty Szymańskiej i „Na Zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej.

Nagrodzone przez dziennikarzy „III” Marty Pajek opowiada o kobiecie i mężczyźnie w średnim wieku, którzy spotykają się w poczekalni. Powoli zbliżają się do siebie. On pomaga jej zdjąć ciężkie, czarne futro, które okrywa jej nagie ciało. Tak rozpoczyna się ich wspólna gra polegająca na naprzemiennym uwodzeniu i obnażaniu się wzajemnie. Ich dłonie sięgają aż do wnętrza ciał, których organy przypominają roślinne formy.

Listę wszystkich nagrodzonych filmów można znaleźć tutaj.