TRWA NABÓR NA WARSZTATY TALKING SHORTS

To już ostatnia szansa, żeby zgłosić się na międzynarodowe warsztaty skierowane do ludzi pióra, których pasjonują przede wszystkim produkcje krótkometrażowe. Swoje aplikacje można wysyłać tylko do 20 marca.

Talking Shorts to odbywające się w Dreźnie profesjonalne warsztaty skierowane do studentów i absolwentów studiów humanistycznych oraz do krytyków filmowych z krajów wyszehradzkich zajmujących się filmami krótkometrażowymi. Termin warsztatów to 5 – 13 kwietnia, wydarzenie towarzyszy odbywającym się w podobnym czasie FilmFest Dresden.

Uczestnicy warsztatów nie tylko będą mieli okazję podszlifować swój warsztat pisarski i krytyczny oraz poznać kolegów po piórze, ale również skorzystać z szansy na publikację swoich tekstów na stronie talkingshorts.com, co może otworzyć im drogę do przyszłej współpracy z innymi portalami branżowymi.

Uczestnictwo w warsztatach jest płatne. Koszt takiego wyjazdu to 150 euro. Organizatorzy oferują uczestnikom zakwaterowanie (dwuosobowe pokoje) wraz ze śniadaniem oraz akredytację na festiwal. Osoby spoza Niemiec mogą dodatkowo ubiegać się o granty na podróż.

Aby się zgłosić, należy przesłać :

krótki, jednostronicowy list motywacyjny recenzję wybranego filmu, który został zrealizowany w ostatnich larach (1000-4000 znaków) CV

Termin zgłoszeń upływa 20 marca.

Aplikacje należy nadsyłać na adres: talkingshorts@filmfest-dresden.de

Pozostałe informacje na temat warsztatach można znaleźć tutaj.

źródło zdjęcia: FilmFest Dresden