TRWA NABÓR NA "VISEGRÁD IN SHORT(S)"

Jeszcze tylko do 8 marca można się zgłaszać na 5. edycję forum "Visegrád in Short(s), które odbywa się w kwietniu w trakcie Filmfest Dresden.

Visegrád in Short(s) to platforma skierowana do profesjonalistów zajmujących się filmami krótkometrażowymi z krajów wyszehradzkich. Wezmą w nim udział profesjonaliści z branży filmowej z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec oraz państw bałkańskich.

W trakcie forum odbywają się panele i prezentacje poświęcone m.in. polityce gender, festiwalowym płatnościom, czy specjalne treningi dla programerów. W trakcie wydarzenia zaplanowano branżowe spotkania one on one czy warsztaty master class Uczestnictwo w Visegrád in Short(s) to również doskonała okazja do tego, żeby zaprezentować swoje filmy na forum.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia reżyserów, producentów, scenarzystów, operatorów, studentów szkół filmowych, dystrybutorów, agentów filmowych i innych profesjonalistów z branży filmu krótkometrażowego z krajów wyszehradzkich i Niemiec.

Koszt udziału w forum to 50 euro na osobę. Organizatorzy oferują uczestnikom zakwaterowanie wraz ze śniadaniem oraz akredytację na festiwal. Osoby spoza Niemiec mogą dodatkowo ubiegać się o granty na podróż.

Aby zgłosić chęć udziału w forum, należy do 8 marca przesłać organizatorom na adres gaschuetz@filmfest-dresden.de komplet dokumentów, czyli CV i filmografię oraz list motywacyjny.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

źródło zdjęcia: FilmFest Dresden