SHORTY NA MIĘDZYNARODOWYCH FESTIWALACH W PAŹDZIERNIKU

Choć na zewnątrz coraz chłodniej, na festiwalach zaczyna robić się gorąco. W październiku polskie filmy dokumentalne będzie można zobaczyć m.in. w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy na Tajwanie. Sprawdźcie, na jakie festiwale zaproszono nasze produkcje. Sprawdźcie, na jakie festiwale zaproszono nasze produkcje.

Na początku października odbędzie się festiwal CinEast w Luksemburgu, gdzie będzie można zobaczyć polskie krótkometrażowe dokumenty, animacje i fabuły. Widzowie festiwalu zobaczą tam „Woltę” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały, „Siostry” Michała Hytrosia, „III” Marty Pajek, „Na zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej i „Heimat” Emi Buchwald.

W tym samym czasie polskie krótkometrażowe filmy będzie można zobaczyć na Tajwanie. W ramach Women Make Waves Film Festival pokazany zostanie „Klimat i wanilia” Bogny Kowalczyk oraz „Casting” Katarzyny Iskry. To nie koniec polskich shortów na Tajwanie. Na Kaohsiung Film Festival nie dość, że pięć polskich produkcji znalazło się w konkursie, to jeszcze gościem specjalnym festiwalu będą krótkometrażowe filmy zrealizowane w Łódzkiej Szkole Filmowej. Więcej informacji znajduje się tutaj.

W Czechach na Brno International Short Film Festival będzie można zobaczyć dwa polskie filmy: „Bernard” Anny Oparkowskiej oraz „Spitsbergen” Michała Szcześniaka, natomiast na Linz Film Festival w Austrii wyświetlona zostanie „Córka” Mary Tamokovich, a na shnit Worldwide Film Festival w Szwajcarii - „Koniec widzenia” Grzegorza Mołdy.

Cztery polskie filmy krótkometrażowe pojawią się w programie hiszpańskiego festiwalu FILMETS Badalona, będą to: „Proch” Jakuba Radeja, „Room” Michała Sochy, „Norma” Agaty Mianowskiej i „Bogdan i Róża” Mileny Dutkowskiej. Natomiast „Casting” Katarzyny Iskry będzie można zobaczyć w tym miesiącu we Włoszech na festiwalu Montecantini.

Pięć polskich shortów pojawi się na Cambridge Film Festival w Wielkiej Brytanii. Publiczność festiwalu zobaczy „O Jezu!” Betiny Bożek”, „Drżenia” Dawida Bodzaka, „Inny” Marty Magnuskiej, „Room” oraz „Bogdan i Róża”.

Lista festiwali aktualizowana na bieżąco dostępna jest tutaj.