„TAKIE CUDA SIĘ ZDARZAJĄ” WYRÓŻNIONE W LEEDS

W minioną niedzielę zakończył się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Leeds. Animacja Barbary Rupik „Takie cuda się zdarzają” została doceniona przez jury i otrzymała Wyróżnienie.

Wyprodukowany przez Szkołę Filmową w Łodzi film „Takie cuda się zdarzają” w reżyserii Barbary Rupik ma swoim koncie kolejną nagrodę. Jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Leeds w składzie Christopher Childs, Laura N-Tamara oraz Bára Anna Stejskalová postanowiło przyznać filmowi Wyróżnienie, doceniając fakt, że „ta animacja poklatkowa przeciwstawiła się naszym oczekiwaniom, wykazując się mocnymi, niesamowitymi cechami. Doceniliśmy wyjątkowość głosu i stylu w „Takie cuda się zdarzają” Barbary Rupik”.

W film Rupik pewnego dnia wszystkie figury w okolicy ożywają. Wychodzą z przydrożnych kapliczek, opuszczają postumenty i nieśpiesznie ruszają przed siebie, wszystkie w tym samym kierunku. Nie zatrzymują się nawet na chwilę. Ludzie z rosnącym niepokojem obserwują to zjawisko. Nikt z nich nie wie, dlaczego figury odchodzą i dokąd zmierzają. Tylko mała dziewczynka, o ciele bez kości, zachwyca się pochodem niezwykłych postaci. Bez mięśni idą, choć iść nie powinny. Jakie to dziwne!

37. edycja Festiwalu w Leeds odbyła się w dniach od 3 do 19 listopada. W programie festiwalu znalazła się jeszcze jedna polska animacja – film Szymona Ruczyńskiego „W lesie są ludzie”. Pełną listę nagrodzonych filmów znaleźć można na stronie festiwalu.