ZDOBĄDŹ FUNDUSZE NA KRÓTKOMETRAŻOWY FILM #EUANDME

Chcesz opowiedzieć własną historię o #EUandME? Myślisz, że sprostasz wyzwaniu napisania scenariusza i wyreżyserowania filmu krótkometrażowego? A to wszystko pod okiem utytułowanego europejskiego reżysera? Pociąga Cię myśl, że Twój pomysł ożywa na ekranie? Weź udział w konkursie dla Młodych Reżyserów #EUandME!

Od uprawiania sportu, po podróże, od surfowania w Internecie, po ratowanie świata - mieszkając w Unii Europejskiej masz nieskończone możliwości, aby robić to co kochasz.

W ramach kampanii Komisja Europejska zachęca młodych filmowców, aby odkryli w sobie Spielberga i napisali scenariusz oraz wyreżyserowali trwający do 5 minut krótkometrażowy film, nawiązujący do tego jak Unia Europejska wpływa na codzienne życie.
Być może jesteś zapalonym podróżnikiem, którego uskrzydla to, ile praw - jako pasażerowi - zapewnia UE? A może jesteś koneserem dobrej kuchni, któremu nigdy nie jest dość chronionych przez UE regionalnych smakołyków? Jakikolwiek nie byłby wkład, jaki UE wnosi w Twoje życie, zapraszamy Cię, abyś nakręcił krótki film, który to uczci.

Film musi nawiązywać do jednego z pięciu wątków kampanii #EUandME. Są to: Mobilność, Zrównoważony rozwój, Umiejętności i Biznes, Cyfrowo oraz Prawa.

Pięciu szczęśliwych zwycięzców otrzyma grant w wysokości 7500 euro na realizację swojego pomysłu.

Aby wziąć udział w konkursie, musisz przygotować trzy rzeczy:
 - dwa liczące 500 słów synopsis proponowanego filmu. Jedno po angielsku, a drugie w Twoim ojczystym języku.
- dwa 60-sekundowe wideo nakręcone smartfonem, które wyjaśnią założenia Twojego filmu. Jedno po angielsku, a drugie w Twoim ojczystym języku.
- link do Twojego wcześniejszego filmu krótkometrażowego, nakręconego w ciągu ostatnich 5 lat.

Więcej informacji o konkursie, a także jego regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, znajdziesz klikając w poniższy link:
https://europa.eu/euandme/pl/yfc/

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 października 2018 roku o godzinie 12:00 czasu środkowoeuropejskiego.