POLSKI PROJEKT NA EUROPEAN SHORT PITCH

Ogłoszono wyniki naboru do programu European Short Pitch. Wśród czterech wybranych filmów znalazł się także polski projekt: „Home Sweet Home” Michaliny Fabijańskiej i Agaty Puszcz.

Jednym z głównych celów European Short Pitch jest stworzenie europejskim reżyserom i producentom możliwości koprodukcji filmów krótkometrażowych. Obejmuje warsztaty scenariuszowe, forum koprodukcyjne oraz sesje online odbywające się pomiędzy spotkaniami. Do ESP zostało zakwalifikowanych szesnaście projektów, w tym polski projekt "Home Sweet Home" Michaliny Fabijańskiej i Agaty Puszcz.

Warsztaty odbędą się od 8 do 14 stycznia 2018 roku na Malcie. Twórcy będą pracować w grupach i które przez pięć dni pod okiem tutorów będą rozwijać swoje projekty. W ramach warsztatów wezmą udział w sesjach one-to-one, spotkaniach grupowych czy wykładach.

Sesje online, które potrwają od połowy stycznia do końca lutego będą szansą do pracy nad scenariuszem i przygotowaniem materiałów, które będzie można wykorzystać na forum koprodukcyjnym. Opiekunowie zasugerują także nazwiska profesjonalistów, którzy mogą być pomocni w dalszej pracy nad filmem.

Forum koprodukcyjne potrwa od 22 do 25 marca 2018 roku  w Poznaniu jako część Poznan Industry Days na festiwalu Short Waves. 24 marca odbędzie się pitching, podczas którego projekty zostaną zaprezentowane zostaną gronu 55 specjalistów z branży krótkometrażowej – producentów, przedstawicieli instytucji finansujących produkcję filmów, dystrybutorów, itp. Dla najlepszych projektów przewidziano granty postprodukcyjne.

Pełną listę zakwalifikowanych filmów można znaleźć na stronie ESP.