„ADAPTACJA” WYRÓŻNIONA WE WŁOSZECH

Krótkometrażowy film Bartosza Kruhlika znów został doceniony na zagranicznym festiwalu. Tym razem „Adaptacja” otrzymała wyróżnienie na Amarcort Film Festival.

Festiwal odbywał się we włoskim mieście Rimini, w dniach od 10 do 17 grudnia. W tym roku w sekcji Aldinea wyróżnienie trafiło do filmu „Adaptacja” Bartosza Kruhlika.

Jury w swoim uzasadnieniu mówi, że film to głębokie i bolesne śledztwo prowadzone w obszarze prywatnej i rodzinnej tragedii w sposób doskonały, głównie dzięki świetnej próbie aktorskiej głównego bohatera.

Adaptacja” to film o rodzinie pogrążającej się w żałobie po śmierci syna i brata, Marcina. Jednak zamiast szukać pogodzenia, bliscy zmarłego zapamiętale rozdrapują świeże rany. Atmosfera w domu gęstnieje z każdym wypowiedzianym słowem, ponieważ ani brat, ani rodzice nie byli przygotowani na odejście młodego mężczyzny. Komplikują się również wzajemne relacje, a próby podjęcia rozmowy nie prowadzą do porozumienia. Na domiar złego coraz wyraźniej powraca pytanie: kto jest winny tej śmierci?

Lista nagrodzonych znajduje się tutaj.