„TO NIE BĘDZIE FILM FESTIWALOWY” I „TAKIE CUDA SIĘ ZDARZAJĄ” NAGRODZONE NA KOLEJNYM FESTIWALU

Niedawno informowaliśmy o innej nagrodzie dla filmu Barbary Rupik, teraz animacja wraz z filmem Julii Orlik została dostrzeżona przez jury francuskiego festiwalu Premiers Plans.

Odbywający się w Angers festiwal Premiers Plans prezentuje debiuty filmowe europejskich reżyserów. W programie nie brakuje fabuł, animacji czy dokumentów. Widzowie maja okazję obejrzeć pierwsze filmy obiecujących filmowców, a także zapoznać się z bogatym dorobkiem uznanych reżyserów, którym poświęca się kilka retrospektyw.

Na przekór tytułowi i opisowi „To nie będzie film festiwalowy” okazał się festiwalowym ulubieńcem. Nagroda na francuskim festiwalu jest tego kolejnym dowodem. Tym razem film wyjechał z wydarzenia ze specjalną nagrodą Extra Short (Prix l'Extra Court).

Eksplikacja reżyserki Julii Orlik: Ten jednozdaniowy opis jest jak mój film – niefestiwalowy. Film o studentce szkoły filmowej, która pracuje and swoim filmem dyplomowym.

Z kolei film „Takie cuda się zdarzają” Barbary Rupik został uhonorowany Prix Nef Animation.

Pewnego dnia, wszystkie figury w okolicy ożywają. Wychodzą z przydrożnych kapliczek, opuszczają postumenty i nieśpiesznie ruszają przed siebie, wszystkie w tym samym kierunku. Nie zatrzymują się nawet na chwilę. Ludzie z rosnącym niepokojem obserwują to zjawisko. Nikt z nich nie wie, dlaczego figury odchodzą i dokąd zmierzają. Tylko mała dziewczynka, o ciele bez kości, zachwyca się pochodem niezwykłych postaci. Bez mięśni idą, choć iść nie powinny. Jakie to dziwne!

Listę wszystkich nagrodzonych tytułów można znaleźć tutaj.