FESTIWAL ANIMATEKA CZEKA NA ZGŁOSZENIA

Trwa nabór filmów na słoweński festiwal Animateka. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 sierpnia.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animateka to słoweński festiwal animacji, który istnieje już od 2004 roku. Oprócz międzynarodowego konkursu filmów animowanych nadesłanych z całego świata prezentowane są tam filmy szkołne poświęcone animacji, długometrażowe filmy animowane, najlepsze światowe produkcje oraz programy tematyczne.  Tradycją festiwalu jest też udział w festiwalu artysty- rezydenta tworzącego oprawę graficzną festiwalu. W tym roku jest to Caroline Sury, francuska ilustratorka i autorka komiksów.

W festiwalowym programie znajdują się dwa konkursy: Competition Programme i Elephant in Competition oraz przeglądy filmów m.in.: międzynarodowych filmów dla dzieci, przegląd filmów ze wschodniej i środkowowschodniej Europy, panorama filmów studenckich, pokaz pełnometrażowych animacji i wiele innych. Festiwal urozmaicony jest przez bogaty program wydarzeń towarzyszących. Zgłoszenia filmów do festiwalowych konkursów można wysyłać drogą elektroniczną do 20 sierpnia.

W tym roku 14. edycja festiwalu odbędzie się w terminie 4-10 grudnia w Ljublanie. Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatora.