REJESTRACJA EKIP NA 48 HOUR FILM PROJECT FESTIVAL

Trwa rejestracja ekip chętnych do wzięcia udziału w szalonym filmowym weekendzie 48 Hour Film Project Festival Nabór potrwa do 9 maja, ale o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń, więc chętni powinni się pospieszyć.

Impreza nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy geograficznych, zasada jest tylko jedna: 48 godzin na napisanie, nakręcenie, zmontowanie i oddanie gotowego filmu, w którym musi się znaleźć symbol Katowic! Następnie filmy są prezentowane na dużym ekranie w katowickim kinie Kosmos, by tydzień później podczas uroczystej Gali walczyć o główną nagrodę - bilety do Stanów!

Duży sukces podczas tegorocznego światowego finału międzynarodowego konkursu 48 Hour Film Project (Nagroda za Najlepsze Zdjęcia), w Nowym Orleanie, odnieśli Polacy, zwycięzcy 1. katowickiej edycji 48hfp - ekipa Panato i film W oparach Nikisza! Film zostanie zaprezentowany na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes w ramach Short Film Corner. Autorami zdjęć do filmu są: Bartosz Bobkowski, Grzegorz Gospodarek, Patryk Larwiński.

Tuż przed festiwalem (w dniach 6-8 maja, w godzinach 17.00 – 20.00) dla zarejestrowanych uczestników 48HFP Katowice odbędą się warsztaty filmowe, które pomogą przygotować się do tego niecodziennego wyzwania. W tym roku zapraszamy na warsztaty scenariuszowe, reżyserskie i charakteryzatorskie.

6 maja warsztat scenariuszowy poprowadzi, znany już z tej roli, uczestnikom edycji warszawskiej Wojciech Lepianka – Łodzianin, absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Łódzkiego i Studium Scenariuszowego PWSFTViT. Pracował jako asystent reżysera lub II reżyser m.in. przy Krollu i Psach Władysława Pasikowskiego oraz Cyndze Leszka Wosiewicza. Jest autorem scenariuszy telewizyjnych filmów i seriali. Wspólnie z Piotrem Trzaskalskim napisał scenariusz głośnego filmu Edi, za który był nominowany do Orła - Polskiej Nagrody Filmowej. Innymi projektami duetu Trzaskalski - Lepianka są Mój rower (nagroda za scenariusz na festiwalu filmowym w Gdyni w 2012 roku oraz dokument Ludzie potrzebują pomników o Pomniku Łodzian Przełomu Tysiącleci.

7 maja w tajniki reżyserii wprowadzi uczestników Marcin Fischer. Reżyser filmowy, scenarzysta, montażysta, autor efektów specjalnych i typografii do filmu. Wielokrotnie nagradzany m.in.: Grand Prix festiwalu Dwa Teatry w Sopocie dla spektaklu Teatru TV Kontrym za scenariusz, reżyserię i zdjęcia, Złoty Orzeł 2011 / Kreatura / Media Trendy / Kampania Społeczna Roku dla cyklu reklam TV "Drogi Zaufania", Nagroda MTV za cykl reklam społecznych "Nie pozwól innym decydować za siebie", Grand Prix i III nagroda reklam studenckich w konkursie KODAKa.

Ostatniego dnia warsztatów, 8 maja, odbędzie się spotkanie z charakteryzatorką Ewą Nowacką. Od 14 lat w zawodzie. Absolwentka Autorskiej Szkoły Wizażu, Makijażu i Stylizacji we Wrocławiu. Od kilku lat związana z Telewizją Polską. Pracuje również przy produkcjach kinowych i sesjach fotograficznych.

W tym roku zespoły będą przyjmowane według zasady kto pierwszy, ten lepszy. Ekipy które nie zdążą się zarejestrować na czas, trafią na listę oczekujących. Jeśli jakaś ekipa się wycofa, do uczestnictwa zaprosimy zespoły z listy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Nabór zakończy się 9 maja.

Wszystkie informacje dotyczące zasad konkursu i rejestracji ekip znajdują się na stronie: http://48hfpkatowice.pl