NABÓR NA REGIONALNE FUNDUSZE FILMOWE: KRAKÓW I POZNAŃ
Ruszył nabór na dwa Regionalne Fundusze Filmowe: w Krakowie i Poznaniu. W Krakowie wnioski można składać do 16 marca, w Poznaniu natomiast fundusz jest otwarty cały rok, a projekty są rozpatrywane w systemie kwartalnym.
Celem VII Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej realizowanego ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie (utworzonego dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego) jest wspieranie produkcji filmowych związanych z Krakowem i Małopolską. Projekty te mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu, a także do podkreślania jego pozytywnego wizerunku. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest związanie produkcji z Województwem Małopolskim lub Miastem Kraków, zarówno poprzez tematykę, jak i twórców, a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu.
Aby wziąć udział w konkursie należy złożyć wniosek w dwóch formach: elektronicznej i pisemnej. Aktualny formularz oraz szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego wypełnienia wniosku są dostępne na www.film-commission.pl. Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy złożyć w siedzibie Krakowskiego Biura Festiwalowego przy ul. Olszańskiej 7, 31-513, Kraków, w godzinach 9:00–16:00. Za termin złożenia wniosku uważa się datę i godzinę jego wpływu do siedziby Krakowskiego Biura Festiwalowego.
Wszelkie pytania można kierować na adres: nwoda@film-commission.pl i dnosal@film-commission.pl.
Regionalny Fundusz Filmowy Poznań prowadzony przez Poznan Film Commission ma na celu finansowe wspieranie produkcji filmowej i telewizyjnej związanej z Poznaniem poprzez tematykę, twórców, a przede wszystkim miejsce realizacji lub udział mieszkańców i instytucji tutaj działających. Po dofinansowanie zgłaszać się mogą twórcy projektów filmów i seriali fabularnych, filmów dokumentalnych, animowanych na różnych etapach produkcji a także teledysków muzycznych.
Dotychczas fundusz filmowy w Poznaniu wsparł kilkadziesiąt projektów, które mogliśmy oglądać na dużym ekranie (m.in. „Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa” w reż. Wiktora Skrzyneckiego) oraz szereg ciekawych dokumentów i filmów animowanych („Jak szukaliśmy Lailoni” – zrealizowany przez poznańskie TV Studio Filmów Animowanych, który otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu animowanego podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „ALE KINO", czy dokument „Pod opieką operacyjną” o śmierci Piotra Majchrzaka w reżyserii Anny Piasek-Bosackiej. Z kolei “Komeda, Komeda.." - dokument biograficzny o poznańskim kompozytorze trafił wraz nową edycją “Dziecka Rosemary” Romana Polańskiego na rynek amerykański – do USA i Kanady).
Od 2014 roku Regionalny Funduszu Filmowy Poznań zmienił zasady nabory projektów. Zmieni się czas składania aplikacji – mimo jednego budżetu fundusz otwarty jest cały rok a projekty rozpatrywane są przez komisję w systemie kwartalnym.
Regionalny Fundusz Filmowy Poznań (w latach 2008-2011 znany jako Wielkopolski Fundusz Filmowy) działa nieprzerwanie w strukturach Estrady Poznańskiej – instytucji kultury miasta Poznania od 2008 roku
Więcej informacji dostępnej jest na stronie internetowej.