HIATUS

Film „Hiatus” opowiada o zdradzie i stracie, które tworzą w nas lukę, szczelinę, którą wypełnić może tylko zemsta lub przebaczenie. Główna bohaterka Julia próbuje przebaczyć, lecz w konsekwencji wydarzeń wybiera zemstę.

Po tragicznej śmierci córeczki Mai, Julia próbuje ratować swój związek z Adamem. Bardzo pragnie mieć znów z nim dziecko, Adam jednak stanowczo odrzuca taka myśl. Julia ma nadzieje, że w pracy jej projekt odniesie sukces i będą mogli wyjechać za granicę. Wierzy, że ten wyjazd pozwoli im zacząć nowe życie z dala od bólu jakie wywołują wspomnienia tragicznych wydarzeń. Niestety jej projekt dyrektor przekazuje do realizacji jej przełożonemu Andrzejowi. Paradoksalnie szowinistyczne zachowanie szefostwa i zawłaszczenie jej projektu przez Andrzeja doprowadza do zapoczątkowania szeregu przełomowych w jej życiu zdarzeń. 

 

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
24'
ROK PRODUKCJI:
KOLOR:
czarno-biały
REŻYSERIA:
Joo Joostberens
SCENARIUSZ:
Joo Joostberens
OPERATOR:
Joo Joostberens
MONTAŻ:
Joo Joostberens
PRODUCENT:
Aia Asé

Joo Joostberens »

 Reżyser, scenarzysta i operator filmowy. Absolwent reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej. 

Autor nagradzanego i prezentowanego na wielu festiwalach filmu dokumentalnego "Żegnam cię mój świecie wesoły", którego jest reżyserem, scenarzystą i autorem zdjęć. Dokument kupiła stacja Canal+, która dodała go do swojej oferty programowej. Debiutował fabularnym filmem krótkometrażowym "Hiatus", również prezentowanym na międzynarodowych festiwalach filmowych.
Obecnie pracuje nad dwoma dokumentami współfinansowanym przez Państwowy Instytut Sztuki Filmowej. Jego dorobek reżyserski zawiera również produkcje stworzone dla międzynarodowych stacji telewizyjnych, dla których współtworzył serie telewizyjne, krótkie formy filmowe i reportaże, oraz pracę dla świata reklamy. Reżyserował filmy reklamowe dla takich marek, jak Wyborowa, Dyson, Badura, Kazar, Gatta, Tomasz Ossoliński i innych, a także filmy wizerunkowe, m.in. dla "Harper’s Bazaar", "Vogue" i "Elle".