FILMY GRZEGORZA SZCZEPANIAKA W KINACH

W piątek, 11 maja, na ekrany kin trafią dwa filmy dokumentalne Grzegorza Szczpaniaka: "Najbrzydszy samochód świata" i "Ślimaki".

"Najbrzyszy samochód świata" to historia 70-letniego Bogdana, który nie ma nic oprócz 51-letniego Wartburga, zwycięskiego samochodu konkursu na Najbrzydszy Samochód Polski oraz nikogo oprócz 94-letniej matki Kazimiery, z którą kiedy tylko może podróżuje swoim Wartburgiem po całym kraju. „Najbrzydszy Samochód Świata” to dokumentalny film drogi, który w zabawny i ciepły sposób opowiada o niezwykłej relacji matki i syna. O potrzebie bycia razem, o chwilach gniewu i chwilach szczęścia, o pogodnym i nieco zwariowanym końcu wspólnego życia.

Film miał swoją premierę na Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie został nagrodzony Złotym Lajkonikiem.

"Ślimaki" to dokument o Andrzeju, który wraz z kolegą postanawia założyć park hodowlany dla ślimaków. Mimo braku doświadczenia wierzy w sukces przedsięwzięcia. Z pomocą przychodzi mu Grzegorz Skalmowski z Pasłęka, polski guru tej dziedziny zwany „Ślimaczanym Królem”, który udziela cennych porad. Trwają przygotowania do rozpoczęcia hodowli. W przerwach w pracy mężczyźni prowadzą rozmowy o życiu i śmierci, miłości i przyjaźni, które stają się kwintesencją filmu, ślimak zaś urasta do roli symbolu odradzania się i życia wiecznego.

„Najbrzydszy samochód świata” i „Ślimaki” pojawią się w kinach 11 maja, a ich dystrybucją zajmuje się firma Media Move.