GLASGOW

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Kilkunastoletni Damian, samotnie wychowywany przez matkę, wierzy, że jego ojcem jest znany piłkarz Celticu Glasgow. Marzy, by kiedyś go odwiedzić. Na co dzień jednak nie potrafi znaleźć wspólnego języka z matką, która teraz próbuje ułożyć sobie życie z młodszym mężczyzną. Znacznie łatwiej chłopiec dogaduje się z Moniką, starszą o kilka lat koleżanką, która jest w ciąży. Gdy przyjdzie czas, Damian będzie musiał dokonać wyboru między marzeniami a głosem rozsądku, płynącym z nieuświadomionej chęci naprawienia nie swoich błędów.
 FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
fabularny
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Piotr Subbotko
SCENARIUSZ:
Piotr Subbotko
OPERATOR:
Wojciech Staroń
MONTAŻ:
Agnieszka Glińska
PRODUCENT:
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (obecnie: Wajda Studio), TVP S.A., Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka

Piotr Subbotko »

Scenarzysta i dramaturg. Absolwent Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie i Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Studiował w Studium Scenariuszowym PWSFTviT w Łodzi. Odbył kurs reżyserski u Krystiana Lupy w Teatrze Dramatycznym, pracując nad monologiem "Dziura w głowie". Wystąpił gościnnie w spektaklu "Persona. Tryptyk Marilyn" w reżyserii Krystiana Lupy. Jego dramat "Hiszpańskie Party" wygrał konkurs na czarną komedię zorganizowany przez Teatr Współczesny w Krakowie (premiera 2006 rok), a scenariusz filmowy na jego podstawie pt. "Hiszpańskie Dziewczyny" znalazł się w finale konkursu Hartley-Merrill 2009. Uczestnik europejskiego projektu filmowego  "Passion to Market". Autor kilku scenariuszy fabularnych oraz kilkuset odcinków różnych seriali telewizyjnych.
NA FESTIWALACH: