NOWE LEGENDY MIEJSKIE

TYTUŁ ANGIELSKI: NEW URBAN LEGENDS

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

"Nowe Legendy Miejskie" to eksperymentalny projekt edukacyjno - filmowy, który został wymyślony dla dzieci, po to, aby mogły w czasie wspólnej pracy z dorosłymi odkryć swoje możliwości, stworzyć historie, potem scenariusz, wreszcie film i książkę... Przez kilka miesięcy 10-latkowie z kilku praskich szkół w Warszawie i nowohuckich w Krakowie wymyślali, opowiadali i pisali nowe legendy o swoich dzielnicach. Stworzyli opowieści niezwykłe - o dziwnych miejscach, tajemnicach swoich dzielnic, zagadkowych wydarzeniach. To jedyne w swoim rodzaju bajki dla dzieci pisane przez dzieci.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJE FILMOWĄ

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
30'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Lesław Dobrucki, Maciek Olbrycht, Marzena Poplawska, Joanna Pawluśkiewicz
SCENARIUSZ:
Lesław Dobrucki, Maciek Olbrycht, Marcelina Palasz, Mateusz Serzysko, Marzena Poplawska, Joanna Pawluśkiewicz, Ola Staszko
OPERATOR:
Wojtek Zieliński
MONTAŻ:
Anna Dymek, Jan Cybis, Marta Michno, Waldemar Więcek, Kuba Kossak, Bartek Przybytek
MUZYKA:
Gonzales, Philipp Glass, Macio Moretti, Marcin Macuk/Pogodno
PRODUCENT:
MOMA FILM FOUNDATION

Lesław Dobrucki »

Ur. 1969 w Warszawie. Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych Warszawie (dyplom w Pracowni Animacji prof. Daniela Szczechury w 1998) oraz kursu dokumentalnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Autor filmów animowanych (Morderczy Kiełek kontra Gigakotek – 1998), paradokumentalnych (Zęboludy – 2006) i dokumentalnych (Ekipa – 2007 – współautorstwo; Kilka mniejszych wygranych – 2008).