MATKA

TYTUŁ ANGIELSKI: MOTHER

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Przykręcone do podłogi stoły. Sala widzeń w jednym z polskich więzień. Po jednej stronie mężowie, synowie, ojcowie, po drugiej ich dzieci, żony, matki. Godzina, która ma starczyć na najbliższe dwa tygodnie, czasem miesiąc. Opis świata jednej z matek.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
11'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Jakub Piątek
OPERATOR:
Michał Stajniak
MONTAŻ:
Anna Dymek, Jakub Piątek
PRODUCENT:
Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (obecnie: Wajda Studio), TVP S.A., Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka

Jakub Piątek »

Absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Zanim zaczął studiować reżyserię, pracował jako lokalny dziennikarz i menedżer kultury. Jego debiutancki krótki film dokumentalny „Matka” (2009) wyprodukowany przez Szkołę Wajdy, był pokazywany na ponad pięćdziesięciu międzynarodowych festiwalach. W 2014 roku ukończył  dokument „One Man Show”, którego premiera odbyła się w Krakowie i Lipsku. W 2018 roku zrealizował krótkometrażowy film fabularny „Users” (premiera w Krakowie i Slamdance). W 2021 roku na festiwalu Sundance miał premierę jego pełnometrażowy debiut fabularny „Prime Time“, film jest dostępny we wszystkich terytoriach platformy Netflix. Od 2021 współprowadzi zajęcia z reżyserii filmu fabularnego w Łódzkiej Szkole Filmowej. Wykłada również film dokumentalny na Sztukach Społecznych Instytutu Kultury Polskiej UW.
NA FESTIWALACH:
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:
* Międzynarodowy Festiwal Filmowy ETIUDA & ANIMA 2009 - Nagroda Wielkiego Niedocenionego