O MATKO!

TYTUŁ ANGIELSKI: OH MOTHER!

O Matko! - to historia nadopiekuńczej matki i dorastającego syna. Ich relacja to bezustanna zamiana miejsc. Czasem to matka opiekuje się synem, czasem syn matką. Zamieniają się również wiekiem. Kto tak naprawdę jest dorosłym?

GATUNEK:
animowany
KRAJ PRODUKCJI:
Poland
CZAS TRWANIA:
12'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Paulina Ziółkowska
SCENARIUSZ:
Paulina Ziółkowska
OPERATOR:
Joanna Dudek
MONTAŻ:
Wojciech Janas
MUZYKA:
Tomasz Opałka
DŹWIĘK:
Piotr Mejran
ANIMACJA:
Paulina Ziółkowska, Zofia Skórka, Aleksandra Wit, Natalia Krawczuk, Barbara Rupik, Karolina Specht, Artur Hanaj, Wojciech Wojtkowski, Aleksandra Kucwaj, Beata Strzelecka
PRODUCENT:
FUMI Studio

Paulina Ziółkowska »

jest absolwentką łódzkiej PWSFTviT na kierunku animacja i efekty specjalne, studiowała również historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz grafikę na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W 2017 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. Jej film „O Matko!” (2017) zrealizowany w FUMI Studio był wielokrotnie nagradzany na krajowych i zagranicznych festiwalach (m.in. nagroda FANtastic na festiwalu Trickfilm w Stuttgarcie, Grand Prize na Cinanima w Espinho, nagroda dla najlepszego filmu studenckiego na ReAnima w Bergen, Grand Prix na Golden Kruger w Sofii oraz Złoty Tobołek Koziołka Matołka na festiwalu O!PLA). Za short „Na zdrowie” (2018) zdobyła m.in. wyróżnienie specjalne w sekcji Generation 14 Plus na Berlinale, wyróżnienie specjalne na festiwalu AnimaFest w Zagrzebiu oraz nagrodę dla najlepszej animacji na CineMAiubit w Bukareszcie. Na swoim koncie ma również etiudę „Blok” (2012), a obecnie pracuje nad animacją „Procrastination Yoga” w ramach stypendium DAAD na Filmuniversität KONRAD WOLF w Poczdamie.
NA FESTIWALACH: