FILM „TAKIE CUDA SIĘ ZDARZAJĄ” NAGRODZONY W BUŁGARII

Dyplomowy film Barbary Rupik „Takie cuda się zdarzają” został doceniony przez jury bułgarskiego festiwalu In the Palace. Film zdobył nagrodę dla Najlepszej Animacji Studenckiej.

W minioną sobotę w bułgarskim mieście Pernik zakończyła się dwudziesta pierwsza edycja festiwalu filmów krótkometrażowych In the Palace. W gronie laureatów festiwalu znalazła się wyprodukowana przez łódzką Filmówkę animacja „Takie cuda się zdarzają” w reżyserii Barbary Rupik. Jurorzy festiwalu zdecydowali przyznać filmowi nagrodę dla Najlepszej Animacji Studenckiej.

Film „Takie cuda się zdarzają” utrzymany jest w charakterystycznej dla twórczości Rupik onirycznej estetyce. Jego bohaterami są figury z przydrożnych kapliczek, które pewnego dnia ożywają. Opuszczają postumenty i nieśpiesznie ruszają przed siebie, wszystkie w tym samym kierunku. Nie zatrzymują się nawet na chwilę. Ludzie z rosnącym niepokojem obserwują to zjawisko. Nikt z nich nie wie, dlaczego figury odchodzą i dokąd zmierzają. Tylko mała dziewczynka, o ciele bez kości, zachwyca się pochodem niezwykłych postaci.

Pełną listę filmów nagrodzonych można znaleźć na stronie festiwalu.