7109 KM

Młody Polak wyrusza w podróż koleją transsyberyjską do Irkucka w celu spotkania się z Tanią – Rosjanką, w której zakochał się osiem miesięcy wcześniej podczas swojej podróży po Syberii.

GATUNEK:
dokumentalny
CZAS TRWANIA:
20'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Marcin Filipowicz
SCENARIUSZ:
Marcin Filipowicz
OPERATOR:
Weronika Bilska
MONTAŻ:
Marcin Filipowicz, Weronika Bilska
PRODUCENT:
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (WRiTv UŚ)

Marcin Filipowicz »

Urodził się w 1985 roku. Od 2007 roku studiuje reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Edukację filmową łączy z pozostałymi swoimi pasjami – podróżami i fotografią. Za swój film 7109 km (2009) o podróży młodego chłopaka z Polski do Irkucka został wyróżniony wieloma nagrodami na festiwalach filmowych.
NAGRODY NA POLSKICH FESTIWALACH:
* Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema" - "Srebrny Zamek" * Festiwal Krótkich Filmów Niezależnych "ŻubrOFFka" - wyróżnienie w kategorii: film dokumentalny* Brodnicki Festiwal Filmowy "Obraz + Idea" - najlepszy film* Brodnicki Festiwal Filmowy "Obraz + Idea" - najlepsza reżyseria, scenariusz, montaż* Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato", 2010 - wyróżnienie honorowe* Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego - w kategorii: najlepszy film dokumentalny, 2010