LATARNIK

TYTUŁ ANGIELSKI: THE STREETLIGHT MAN

REPREZENTOWANY PRZEZ KFF

Krótka historia o mężczyźnie, który siedzi na miejskiej latarni. Spotyka go kilku kolejnych bohaterów. Nikt, ani nic nie jest w stanie go sprowadzić na ziemię. Siedzenie na latarni okazuje się czynnością na tyle dziwną, że nie można przejść obok niej obojętnie. Metafora ludzkich relacji, istniejącej w nich nietolerancji, agresji i wzajemnego niezrozumienia.

FILM REPREZENTOWANY PRZEZ KRAKOWSKĄ FUNDACJĘ FILMOWĄ

GATUNEK:
fabularny
KRAJ PRODUKCJI:
Polska
CZAS TRWANIA:
13'
ROK PRODUKCJI:
REŻYSERIA:
Mateusz Rakowicz
SCENARIUSZ:
Mateusz Rakowicz, Paweł Zarzycki
OPERATOR:
Artur Sienicki
MONTAŻ:
Krzysztof Paluchowski
OBSADA:
Dariusz Basiński, Marek Kondrat, Radek Rożniecki, Kuba Wieczorek, Marek Żerański
MUZYKA:
Jarosław Januszewicz
PRODUCENT:
Mateusz Rakowicz

Mateusz Rakowicz »

Reżyser i storyboardzista. Absolwent warszawskiej ASP i Szkoły filmowej Andrzeja Wajdy. Reżyser i producent autorskich filmów krótkometrażowych, w tym wielokrotnie nagradzanego „Latarnika” (min. z udziałem Darka Basińskiego z Mumio i Marka Kondrata). Jest także reżyserem teledysków i reklam. m.i.n. dla Ani Dąbrowskiej, Natalii Sikory, Pezeta, Afromentalu, czy Kamila Bednarka. W 2013 roku z grupą 4 reżyserów zrealizował swój debiut fabularny "Stacja Warszawa". Tworzył storyboardy do filmów min. Agnieszki Holland, Kasi Adamik, Juliusza Machulskiego, Władysława Pasikowskiego, czy Grega Zglińskiego.

Doświadczenie w filmie fabularnym zdobywał również, jako 2-gi reżyser, reżyser II ekipy, czy asystent reżysera m.i.n Krzysztofa Zanussiego. Obecnie przygotowuje kolejny film fabularny oraz autorski serial wojenny we współautorem z Maciejem Cuske, na temat Exodusu Armii Andersa. Historia opowiadana jest przez pryzmat sławnego niedźwiedzia „Wojtka” z pod Monte Cassino. Projekt jest w fazie powstawania kolejnych odcinków scenariusza, we współpracy ze scenarzystą Łukaszem M. Maciejewskim.