STOISKO POLISH SHORTS W CLERMONT-FERRAND

Tegoroczna edycja festiwalu w Clermont-Ferrand, największego europejskiego festiwalu filmów krótkometrażowych, rozpoczęła się 1 lutego. W konkursie międzynarodowym znalazły się w tym roku cztery polskie filmy. Najnowsze polskie produkcje krótkometrażowe będą prezentowane również na towarzyszących festiwalowi targach filmowych, gdzie już po raz trzynasty powstanie stoisko POLISH SHORTS.

Cztery filmy będą reprezentować Polskę w tym roku w sekcjach konkursowych festiwalu w Clermont-Ferrand. Do konkursu międzynarodowego selekcjonerzy festiwalu zaprosili „Krzyżoki” w reżyserii Anny Gawlity, "Shooting Stars" Magdaleny Jaroszewicz, „III” Marty Pajek oraz „Na Zdrowie!” Pauliny Ziółkowskiej.

Tradycyjnie na towarzyszących festiwalowi targach filmowych zorganizowane zostanie stoisko narodowe POLISH SHORTS przygotowane przez Krakowską Fundację Filmową. Odwiedzający stoisko akredytowani profesjonaliści i goście z całego świata będą mogli uzyskać informacje na temat najnowszych polskich produkcji krótkometrażowych, zorientować się w festiwalowym rynku oraz nawiązać kontakty z polskimi producentami, agentami sprzedaży i przedstawicielami festiwali. W Clermont-Ferrand oprócz reprezentantów KFF Sales & Promotion, pojawią się także przedstawiciele Warszawskiej Szkoły Filmowej, Studio Munka, Short Waves Festival, Żubroffka ISFF, Furia film, Kijora Film oraz twórcy filmów.

Ponadto na targach odbędzie się premiera wydawnictwa POLISH SHORTS 2018/19, zawierającego dostęp do polskich filmów online, na którym znalazło siedem krótkometrażowych fabuł i siedem animacji. Natomiast 124 polskich tytułów obejrzeć będzie można w wideotece targów.

 Do udziału w forum koprodukcyjnym EURO CONNECTION zaproszono w tym roku polski projekt "Portrait of Europe” Filipa Jacobsona, produkowany przez firmę Furia Film.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej festiwalu