„KRZYŻOKI” NA POKAZIE W LOS ANGELES

Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE, Amerykański Instytut Filmowy - Wydział Operatorski oraz Amerykańskie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych zapraszają na 9. EnergaCAMERIMAGE Winners Show w Los Angeles. Wśród pokazywanych filmów znalazł się dokument Anny Gawlity, „Krzyżoki”.

Od 1 do 3 lutego amerykańska publiczność będzie miała okazję zobaczyć laureatów ostatniej edycji Festiwalu EnergaCAMERIMAGE. Podczas trzech dni zaprezentowanych zostanie pięć filmów fabularnych, jeden dokumentalny oraz trzy filmy krótkometrażowe. Wybranym projekcjom towarzyszyć będą spotkania z twórcami.

Wśród filmów, które zostaną zaprezentowane w Los Angeles znalazł się dokument „Krzyżoki” Anny Gawlity, do którego autorem zdjęć jest Tomasz Wolski. Film podczas ostatniej edycji festiwalu został uhonorowany Złotą Żabą w konkursie krótkometrażowych dokumentów.

Krzyżoki” pokazują obchody Niedzieli Wielkanocnej w pewnej wsi w okolicach Opola. Mimo, że we wsi nie ma już prawie ani jednego konia, to gospodarze wypożyczają je by wyruszyć w wielogodzinną podróż i objechać granice pól wokół miejscowości.


1 - 3.02.2019 (piątek - niedziela)
Mark Goodson Screening Room - budynek Louis B. Mayer Library
AFI Campus, 2021 N. Western Avenue, Los Angeles, CA 90027

Wstęp jest bezpłatny. Aby wziąć udział należy zarejestrować się przez formularz do piątku 1 lutego.

Szczegółowy program znajduje się TUTAJ