FILMY POLSKICH ANIMATOREK NA KURZFILMTAGE W WINTERTHUR!

Na trwającym właśnie festiwalu Winterthur odbędą się pokazy współczesnych polskich animacji zrealizowanych przez kobiety.

W programe specjalnym - Tricky Bodies - zostaną zaprezentowane animacje polskich reżyserek. Projekcje filmów oraz spotkania z animatorkami odbędą się 11 i 12 listopada. Program przygotowała Iwona Hałgas.

"Figury niemożliwe i inne historie II" Marty Pajek

Bohaterką części drugiej tryptyku jest kobieta, która w codziennej bieganinie potyka się i przewraca. Kiedy wstaje, odkrywa że dom w którym mieszka ma nieoczekiwane właściwości - zbudowany jest z paradoksów, wypełniony iluzjami i pokryty wzorami.

"Do serca Twego" Ewy Borysewicz

Animacja Ewy Borysewicz to świecka litania i niesiona echem po blokowisku historia uczucia, które spotkało gorzkie rozczarowanie.

"Coś w tym gatunku" Urszuli Palusińskiej

Regały pełne nietoperzy, wilkó, dzikich kaczek, bananów. Pośród nich - człowiek. Film porusza zagadnienie różnorodności

"Cipka" Renaty Gąsiorowskiej

Młoda dziewczyna spędza wieczór w mieszkaniu. Postanawia zorganizować sobie sesję przyjemności w samotności, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem

"Ćwiczenia korekcyjne" Agnieszki Polskiej

Ćwiczeniach korekcyjnych artystka wykorzystała zdjęcia znalezione w starych książkach medycznych. Estetyka tych fotografii – ich duży raster i nieostrość – pozwala jej zbudować wrażenie dawnego filmu dokumentalnego.

"Ciało obce" Marty Magnuskiej

Historia o tym co wydaje się być zupełnie obce, a jest nam najbliższe. O przemianie wewnątrz i na zewnątrz.

"Miasto płynie" Balbiny Bruszewskiej

Słodko-gorzka refleksja na temat życia w Polsce.  Film porusza najbardziej newralgiczne dla społeczeństwa tematy, takie jak bezrobocie i bieda, strajki rolników, pseudokibice i przestępczość. Natomiast w warstwie obrazowej główną bohaterką jest Łódź, jej mieszkańcy i postpeerelowskie krajobrazy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie festiwalu.